EN PL
PRACA PRZEGLĄDOWA
ANALIZA I OCENA UKŁADU POMIAROWEGO OPARTEGO NA ZWĘŻKACH KAMA DO POMIARU PRZEPŁYWU ŚCIEKÓW W ŚWIETLE WYMAGAŃ PRAWA WODNEGO
 
Więcej
Ukryj
1
Katedra Inżynierii i Gospodarki Wodnej Politechnika Krakowska
 
 
Data nadesłania: 04-12-2018
 
 
Data ostatniej rewizji: 04-04-2019
 
 
Data akceptacji: 04-04-2019
 
 
Data publikacji: 10-09-2019
 
 
Autor do korespondencji
Andrzej Mączałowski   

Katedra Inżynierii i Gospodarki Wodnej Politechnika Krakowska
 
 
Acta Sci. Pol. Formatio Circumiectus 2019;18(2):147-157
 
SŁOWA KLUCZOWE
DZIEDZINY
STRESZCZENIE
Cel pracy:
Analiza i ocena działania układów pomiarowych firmy KAMA w odniesieniu do aktualnie stosowanych innych urządzeń i technik pomiarowych używanych do kontroli zrzutu ścieków zgodnie z wymogami nowego PRAWA WODNEGO.

Materiał i metody:
Wykorzystanie danych pomiarowych kontrolowanych układów pomiarowych KAMA R1500 i KAMA 1000 oraz charakterystyk urządzeń pomiarowych innych producentów.

Wyniki i wnioski:
Przedstawione pomiary kontrolne układów pomiarowych KAMA w kolektorze kołowym oraz w prostokątnym kanale otwartym, jako przykłady najczęściej spotykanych wariantów geometrii punktów zrzutu. Uzyskane dokładności pomiaru natężenia przepływu zwężek KAMA odniesiono do innych, aktualnie stosowanych technik i urządzeń pomiarowych wskazując na najważniejsze przyczyny niższych niż można by się spodziewać dokładności w tym zakresie. Uświadomienie sobie równoważności stosowanych urządzeń i technik pomiarowych w stałym monitoringu natężenia przepływu zrzucanych ścieków może być pomocne w racjonalnym budowaniu systemu kontrolno-pomiarowego.

ISSN:1644-0765
Journals System - logo
Scroll to top